sohbet
radyo dinleKelebek Tam Sohbet Radyo
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

Ramazan Tedbirleri Açıklandı

Ramazan Tedbirleri Açıklandı

Son zamanlarda vaka sayılarının artması sebebiyle bugün yapılan açıklamada ramazan tedbirleri sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.Alınan son ramazan ayı itibariyle kısmi kapanma süreci nasıl ilerleyecek şöyle anlatmaya çalışalım ;

Ramazan Ayı Covid Tedbirleri Nasıl Olacak

Ramazan ayına girmiş olduğumuz bugünden itibaren 2 hafta sürecek kısmi kapanma süreci sıkıştırılarak sokağa çıkma yasağı akşam saat 19:00 itibariyle 05:00 ‘e kadar sürecektir.Bu süreç 2 hafta sürdükten sonra vaka ve ölüm sayılarında azalma olmaz ise tamamen kısıtlama gelecek.

Seyahat Kısıtlaması Oldu mu ?

Bugünden itibaren geçerli olmak kaydıyla zorunlu bir durum olmadığı sürece şehirlerarası seyahat yapmak isteyenler yapamayacak.

Daha önceden bildiğiniz üzere 65 yaş üzeri ve 18 yaş altı toplu taşıma araçlarını kullanmıyordu, bu yeniden düzenlenecek.

Kamuda çalışma saatleri yeniden güncellendi.16:00 itibariyle çalışılmayacak, esnek çalışma saatleri devam edecek.Hamileler ve kronik rahatsızlığı olan kamu çalışanları ile 10 yaş altı çocuğu bulunanların idari izinli olması kararlaştırılmıştır.

Uzaktan Eğitim Süreci

Eğitimde şartlar şöyle olacak ; Okul öncesi eğitimleri bulunanlar ve 8. ile 12. sınıf öğrencileri haricinde tamamen uzaktan eğitim devam edecektir.

 

 

nOxan 202
4 Yorumlar
nOxan

Rabbim Yarr ve Yardımcımız Olsun insallah hersey güzel olacak

Esmer_

Daha güzel günlere ins

Esmer_

daha güzel olucaz ins

MeLodi

Rabbim hakkimizda hayirlisi neyse onu versin zor surecler sabir...

Cevap bırakın