sohbet
radyo dinle~~KelebekFM~~
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

Burcu GÜNEŞ Kimdir?

Burcu GÜNEŞ Kimdir?

Burcu Güneş, 12 Ağustos 1975 te, izmir’in alsancak ilçesinde hayata gözlerini açtı. Validesi Bige Özkan, babası ise gitarist Ali Güneş in cocugudur. Çocukluğu izmir’in Şirinyer ilçesinde geçti. Annesi ve babası boşanınca 7  yaşından itibaren babası Ali Güneş’in yanında kalan Burcu, 18 yaşına gelince annesiyle beraber yaşamaya karar verdi. 2001 senesinde tacsav tarafınca “İdeal Türk Genç Kızı” sıfatını hak Etti.

İlk bestesini 12 yaşında icra etti. İlk sahneye de İzmir’den Antalya^ya taşındıklarında 13 yaşında babasına vokal yaparak başladı. Babası ile beraber kurdukları orkestralarla, büyük otellerde ve tatil köylerinde pop ve Caz müzik şarkıları seslendirdi. Burcu Güneş’i o dönemlerde dinlemeye gelen bireylerin taktığı “Zenci Gırtlaklı Beyaz Kız” sıfatı o günlerden kalan bir betimlemeydi. 18 yaşında, İzmir 9 Eylül Devlet Konservatuvarında ve Solfej ve şan dersleri aldı. İzmir’in ünlü caz kulüplerinde ve bazı büyük otellerinde, yaz aylarında da Bodrum da  şarkı söylerken bir yandan Hocası ile çeşitli aktivitelere müzik yarışmalarına katıldı. Burada Bir çok ödül kazandı. Aynı dönemde kendi söz ve bestelerini o senelerde İzmir’e gelen dünyaca ünlü klasik piyanistimiz Burcu Büke ye dinletmesi ile profesyonel müzige adım atmaya başladı. Birlikte stüdyoya girerek her ikisine ait şarkılar meydana getirip, kayıtlarını da olusturup istanbul’da Raks Müzik şirketine gönderdiler. Bir hafta sonra Raks müzikten gelen teklifle acil olarak İstanbul’a ilk albümünü  olusturması için çağrıldı.

Esmer_Dj 391
5 Yorumlar
IRMAK

Sesi ve yorumlarını severim güçlü sesi var

Mina

Bu kalitede bir sesin daha iyi yerlerde olması gerekiyordu mesleğini en iyi Şekilde icra eden bir sanatçı

citlembik

MerabaLar… Burcu Günes Benim cok Taktir ettigim SanatciLardan Bitanesidir..Sesini yorumunu Tarzinida cok seweriM,,Basarisini Tabiki sesine yeteneginede Borclu ama,,,Bence AiLe destegi cok öNemLi ve Babasida Zaten Sanatci oLdugu icin Her sekilde Kizinin yaninda ve destek oLmus hatta Beraber sahne aLmisLar,,BasariLar diLiyorum ,ayrica Girtlak gercekten cok iyi Burcu Günes te...Esmer abiciM emeginiZe sagLikk...

Feray Su

Burcu Güneş- Severek dinlediğim muazzam sese sahip olan. Değerli bi sanatçıdır. Türk Sanat Müziği şarkısını başarılı bir şekilde icra etmiştir.

MeLodi

Guclu bir ses harika yorumlar devamm..

Cevap bırakın