sohbet
radyo dinle~~KelebekFM~~
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

Sosyal Medya iliskinizi Neden olduruyor | Sohbet ve radyo sitesi

Sosyal Medya iliskinizi Neden olduruyor | Sohbet ve radyo sitesi

Sosyal Medya iliskinizi Neden olduruyor | Sohbet ve radyo sitesi

Sosyal medya bağımlısı mısınız veya kronik bir aşırı paylaşım sorununuz mu var? Bu görünüşte masum alışkanlıkların ilişkiniz üzerinde ciddi etkileri olabilir!

Sosyal medya birçok şey için harikadır: arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişim halinde kalmak, fotoğraf ve video paylaşmak ve yerel işletmelerin gidişatını takip etmek. Bununla birlikte, aynı zamanda gerçek bir baş ağrısı da olabilir: bol dedikodu, sarhoş fotoğraflar ve yaşam sorunları hakkında durum güncellemelerinde günlük tutan ve akşam yemeği için hangi tarifleri yaptıklarını detaylandıran gevşek bilinen tanıdıklar.

Hayattaki başarıları paylaşmak mı? Harika. Durum güncellemelerinde utanmazca link-spam mı? Ah. Tüm bu bağlantılar gerçekten yorucu olabilir.

Peki ilişkiler için ne yapar? Pek iyi değil açıkçası. İnternetten sorun yaşamak için çevrimiçi kişiliğinize takıntılı olmanız gerektiğini düşünebilirsiniz, ancak bazen sorun sizde değil, diğer kullanıcılardadır.

İlişkileri mahveden sosyal medya alışkanlıkları

Aslında Twitter, Facebook, Instagram ve diğer sosyal medya sitelerini modern ilişkilere bir engel haline getiren birçok şey var.

1 Fazla Paylaşım. Twitter veya Facebook üzerinden erkek arkadaşınla en amansız kavgayı yaşadığını dünyaya söylemenin uygun olduğunu düşünebilirsin, ama o, bu kadar bağlı olmanın çok havalı olduğunu düşünmeyebilir. Aşırı paylaşımcı biriyseniz, hayatınızda olup bitenlerin her küçük ayrıntısını paylaşan kişi olarak eşinizi yabancılaştırıyor olabilirsiniz.

Gerçekte, sosyal medya üzerinden aşırı paylaşım kavgaları hem çocukça hem de saygısızlık değil, aynı zamanda kabalıktır. İkinizin de arkadaşlarınız ve aileniz bir yerlerde arkadaş listenizde var ve sevdiklerinin nasıl büyük bir pislik olduğunu düşündüğünüzü duymaları gerekiyor mu?

Ama ya iyi şeyler paylaşıyorsanız? İster inanın ister inanmayın, birçok insan hala mahremiyetlerine değer veriyor. Örneğin, nişanlandınız ve şimdi dünyaya söylemek mi istiyorsunuz? Kendi annesine bile söylemeye fırsat bulamadan, Twitter’da bağırmadan önce bir kez daha düşünün! İyi haber de kötü haber de unutma, çok fazla paylaşmak diye bir şey var.

2 Ağ kurmayı asla bırakmazsınız. Sosyal ağlara takıntılı mısınız? Cep telefonunuz aracılığıyla Instagram, YouTube, Metinler ve Twitter’ınızı sürekli kontrol ediyor musunuz? En son güncellemeler için telefonunu kontrol ederken romantik partnerinizle sohbet etmeye çalışmaktan daha sinir bozucu bir şey yoktur.

Metinlere ve diğer medya biçimlerine tutarlı bir şekilde yanıt vererek, esasen onunla olan diyaloğunuzun dikkatinizi çekecek kadar ilginç olmadığını söylüyorsunuz. Çok sevgi dolu değil mi?

3 Arkadaş listesi draması. Arkadaş listeleri, ister yeni ister uzun süreli olsun, bir ilişkideki en büyük stres faktörlerinden biri olabilir. Kız arkadaşınızın, çoğu en yeni resimlerine flört eden yorumlar bırakan 200 erkekle arkadaş olduğunu hayal edin. Şimdiye kadarki en güvenli duygu değil. Ya da erkek arkadaşın kesinlikle nefret ettiğin ya da daha kötüsü olan bir kızla arkadaşsa: eski sevgilisi.

Sadece sosyal bağlantılar hakkında endişelenmekle kalmaz, aynı zamanda art niyetleri olan rastgele insanlardan gelen arkadaşlık istekleri hakkında da endişelenmeniz gerekir.

4 Kıskançlık faktörü. Eşinizi düzenli olarak sosyal medya üzerinden karşı cinsten kişilerle sohbet ederken bulursanız, endişelenmek için nedeniniz olabilir. Bu endişe paranoya, kıskançlık, gözetleme ve kavgalara yol açabilir. Eşinizin sosyal medya hesabına veya arkadaşlarının sayfalarına göz atmak, bir çift için en korkunç deneyimlerden biri olabilir. Ya başka bir arkadaşınızın duvarında çapkın mesajlar, seksi fotoğraflar veya nerede olduklarına dair suçlayıcı kanıtlar bulursanız?

Daha da kötüsü, hiçbir şey bulamadığınız ve kesinlikle hiçbir şeyden şüphelenmediğinizi fark ettiğiniz zamandır.

5 Seni narsist yapar. Facetime ve Skype, kendi yansımalarımıza bakmamızın yeni yolları, değil mi? Daha büyük Skype penceresine sahip olmak için sohbet partneri için kaç kişi seçiyor? Bahsetmemek gerekirse, sosyal medya üzerinden çok sayıda takipçisi olanlar “beğenilerinin” başlarına gelmesine izin vermeye başlayabilir. Çok önemli ve aşırı popüler olduğunuz tavrınız, partnerinizin ne kadar bencil olduğunuzu görmesini sağlayabilir.

6 Flört daveti. Sosyal medyayı kullanmak, flört etmek için resmi bir davet almak gibidir. Çok fazla ifade kullanmak veya resminize yorum yapan biriyle çok uzun süre devam etmek kadar basit. Belki bu etkileşimleri masum buluyorsunuz, ancak #Sarışın hashtag’ini arayan rastgele adam sıcak fotoğrafınıza rastladı mı? Evet, göz kırpma suratının ne kadar masum bir şekilde ortaya çıkmasını kastettiğini umursamıyor ve sırf bir erkek arkadaşın ya da kocan var diye kendini seninle olan etkileşimleriyle sınırlandırmıyor.

Çevrimiçi insanlar, ilişki durumunuzun ne olduğunu umursamıyor çünkü buna gerek yok. Sonuçta seni tanımıyorlar. Bu nedenle flört davetini daha da masum gösteriyorlar. Bu etkileşimleri çevrimiçi yaparken daima eşinizi düşünün. Durumu tersine çevirseniz ve erkek arkadaşınızla bir Instagram fotoğrafı aracılığıyla onunla flört eden bir kız arasında bir sohbete rastlarsanız, nasıl hissedersiniz?

7 “Ex Etkisi.” Evet, eski sevgilin vardı ve yeni sevgilinin bu gerçeği unutması gerekecek. Ama eski sevgilinizin etiketli resimlerini haber kaynağının her yerine çarptığını görmesi gerekiyor mu?

Gerçek şu ki, birçok insan eski sevgilisiyle sosyal medya aracılığıyla arkadaş kalır ve bu genellikle bir felakete davetiyedir. Facebook üzerinden bir gece anma, video Skype’a yol açabilir, bu da kahveye yol açabilir ve siz farkına bile varmadan, geçmişte ayrılmanız gereken bir kişiyle tamamen yeniden bağlantı kurdunuz.

Bu aktif olarak gerçekleşmemiş olsa bile, ne kadar zaman geçmiş olursa olsun tehdit her zaman orada olacaktır. Çoğu durumda, bu kişinin bir nedenden dolayı eski sevgiliniz olduğunu hatırlamanız gerekir. Geçmiş, geçmişinizde kalmalıdır, özellikle de geleceğinize devam etmeye çalışıyorsanız.

8 Aldatma. Bu, büyük olan, sosyal medya sıkıntısı: Aldatma ve sosyal medyayla olan talihsiz bağları. Bir düşünün: Erkekseniz ve sokakta yürüyen seksi bir kız görürseniz, onu bir kez görürsünüz. Zararsızdır.

Ama sosyal medya aracılığıyla? Fotoğraflarını takip edebilir, tablet ekranınızın rahatlığından onu zihninizde ve bilincinizde tutabilirsiniz. Eşiniz telefonları üzerinden yayınlarına göz atarken sahip olmak istediğiniz görüntü bu mu? Elbette, bu, partnerinize tam bir güven eksikliği anlamına gelebilir, ancak üzücü gerçek şu ki, İnternet’in genişlemesi, insanların hile yapmasını ve ondan kurtulmasını çok kolaylaştırdı.

Romantik ilişkinizi dahil etmeden sosyal medyada zaten çok fazla drama harcanıyor. Akıllıca oynayın ve sosyal medyayı doğru yerde tutun!

Öykü Editör 794
5 Yorumlar
Magician

Sosyal medya öldürmez, ifşa etme dürtüsü öldürür.

Nergis

- saygısızlık - kıymet bilmemek - sadakatsizlik - sosyal medya - karaktersizlik - bencillik - hata kabul etmeme - elimi sallasam ellisi tavrı ve daha bir sürü şey, say say bitmez. bu devirde adabıyla ilişki yürüten insanlar ya menfaat ilişkisi yürütüyorlardır ya da ciddi anlamda Allah'ın sevdiği kullarıdır.

Nicksiz

Biten sex hayatları.. arkası çorap söküğü çünkü.

Aysel

Sosyal medya yüzünden hem erkekler hem kadınlar doyumsuz oldu. her zaman daha fazlasını istiyoruz.

Murat

Sorun yok beybisiler. Herkes layığıyla eş oluyor. ses etmeyin. karma güzel çalışıyor :d

Cevap bırakın