sohbet
radyo dinle~~KelebekFM~~
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

Bir kizi Sevdiginizi ispatlamanin ve etkilemenin 20 yolu

Bir kizi Sevdiginizi ispatlamanin ve etkilemenin 20 yolu

Bir kizi Sevdiginizi ispatlamanin ve etkilemenin 20 yolu

Bir kıza onu sevdiğini nasıl göstereceğini bilmek istiyorsun. Sevgi dillerini anladıktan sonra, ona sevildiğini hissettirmek için bu fikirleri deneyebilirsiniz.

Bir an gelir ve sonunda karşınızda duran kızın, birlikte olmanız gereken kız olduğunu anlarsınız. İşte o zaman aşk olduğunu anlarsın; ancak bunu bilmek ve göstermek çok farklı şeylerdir. Ama yine de kıza onu sevdiğini nasıl göstereceğini bilmek istiyorsun.

Aşık olduğunu öğrendiğinde her şey olabilir. Ya dalgalara binebilir ve o kişiye onları ne kadar sevdiğinizi göstererek kendinizi bırakabilirsiniz ya da sonra ne olacağı hakkında hiçbir fikriniz olmadığı için donabilirsiniz.

Süreç herkes için farklı şekilde gerçekleşir, ancak kesin olan bir şey vardır: onu kaybetmek istemezsiniz.

Ancak onu elde tutmak için ona gerçekte nasıl hissettiğini göstermelisin. Ama bunu nasıl yaparsın? Takip etmeniz gereken bir model var mı? Kurallar var mı? Öğrenmek için okumaya devam edin.

Beş sevgi diline bir göz atalım.

1. Hediye vermek
Bazı insanlar sevgi ifadesi olarak hediye vermeyi veya almayı sever. Aşkı satın alıyormuşsunuz gibi görünebilir, ancak durum her zaman böyle değildir.

Çıkma karmaşık bir kavram haline gelmeden çok önce, erkekler seçtikleri eşlerine evleri için et ya da bir avdan bir kupa gibi hediyeler vermekle görevlendirildi.

Zaman geçtikçe, hediye verme kavramı, yani çeyiz, taliplerden gelen pahalı hediyeler ve tarihler için ödeme yapma gibi kaldı. Hediye vermek, sevdiğiniz kişi için her şeyin ötesine geçmeye istekli olduğunuzu göstermenin bir yoludur.

2. Onay sözleri
Sevgi dillerinden bir diğeri de onaylama sözcükleridir . Bu sevgi diline sahip insanlar, partnerlerinden “Seni seviyorum” sözlerini ve diğer güzel şeyleri duymaktan hoşlanırlar.

İltifat almak ve eşlerinin onları ne kadar takdir ettiğini duymak istiyorlar. Başka bir deyişle, diğer sevgi ifadeleriyle daha az ilgilenirler. Partnerlerinden sevgi dolu sözler duyduklarında sevildiklerini hissederler.

Yani bir kıza onu sevdiğinizi göstermek istiyorsanız ve onun sevgi dili onaylama sözleriyse, ona onu sevdiğinizi söylediğinizi duyduğunda veya ona olan sevginizi kelimelerle ifade ettiğinizde daha çok sevildiğini ve özel olduğunu hissedecektir.

3. Kaliteli zaman
Zaman çok değerli ve bizde sadece bu kadar var. Bu nedenle, bazı insanlar eşlerinin onlarla kaliteli zaman geçirmesini isterler.

Kanepede oturup televizyon seyretmeleri ya da yan odada video oyunları oynamaları yeterli değil.

Birlikte vakit geçirerek derin sohbetler yapmak ve partnerleriyle duygusal düzeyde bağlantı kurmak istiyorlar.

4. Dokunma
Romantik bir ilişkide dokunma çok önemli bir faktördür. Elbette seks ve şehvetli dokunuş var, ama bunun ötesinde.

Aşk diliniz dokunma ise, o zaman uyurken sarılmak, el ele tutuşmak, sarılmak ve eşinize mümkün olduğunca dokunmak istersiniz. Ve elbette, buna seks de dahildir.

5. Hizmet eylemleri
Son sevgi dili hizmet eylemleridir. Bunun anlamı, birinin partnerinin kendisi için güzel şeyler yapmasını istemesidir.

Örneğin, akşam yemeği pişirirlerse, çimleri biçerlerse, yağlarını değiştirirlerse veya onlara masaj yaparlarsa, bu bir hizmet eylemi olarak kabul edilir. “Eylemler kelimelerden daha yüksek sesle konuşur” sözüne inanırlar. Bu nedenle, diğer önemli kişiler adına eylem görmek istiyorlar.

Artık sevgi dillerini bildiğinize göre, tüm bunlar ne anlama geliyor?

Kız arkadaşınıza onu sevdiğinizi ve onunla ilgilendiğinizi göstermenin doğru yollarını seçmek
Bir örnek alalım. Diyelim ki kız arkadaşınıza olan sevginizi hediyeler vererek ifade etmeyi seviyorsunuz. Böylece, kız arkadaşınıza her zaman çiçek alırsınız ve ne kadar küçük olursa olsun, her zaman küçük şeylerle onu şaşırtıyorsunuz.

İşine getirdiğin sadece bir Starbucks kahvesi olabilir. Gerçekten sevgi dolu bir erkek arkadaş olduğunu düşünüyorsun.

Ancak, belki de onun aşk dili, onaylama sözleridir. Ve siz oradayken ona tüm bu hediyeleri alırken, sizden hediyeler almaktansa “Seni seviyorum” dediğini duymayı ve ona iltifat etmeyi tercih eder.

Görüyorsunuz, bir çiftin farklı aşk dilleri varsa, ikisi de sevildiğini hissetmeyebilir. Sevgi gösterdiğinizi düşünebilirsiniz, ancak bunu onun sevgi dilinde değil, kendi dilinizde gösteriyor olabilirsiniz.

Bu nedenle, bir kıza onu sevdiğinizi nasıl göstereceğinizi öğrenmek istediğinizde, onun sevgi dilini ve kendinizinkini bilmelisiniz. Sevildiğini hissettirmek için onun sevgi dilini konuşmanız gerekir.

O kadar zor değil, sadece ne olduğunu bulmanız ve sonra yapmanız gerekiyor.

Bir kıza onu sevdiğinizi nasıl gösterirsiniz ve ona gerçekten sevildiğini ve özel olduğunu hissettirirsiniz

Artık sevginin farklı sevgi dilleri aracılığıyla nasıl ifade edildiğini inceledik – peki ya şu anda birlikte olduğunuz kişiye sevgiyi ifade etmenin kesin yolları? Bu yöntemlerin hayranlığınızı göstereceğinden emin olabilirsiniz.

1. Mümkün olduğunca yakın olun
Çoğu insanın partnerleriyle yüz yüze vakit geçirmek konusunda kararlı olduğunu hiç fark ettiniz mi? Uzun mesafeli ilişkilere bir nedenle “ölüm öpücüğü” denir: çünkü yakınlık sarhoş edicidir ve daha derin bağlantıları teşvik eder.

Kızınızla şahsen daha fazla zaman geçirin ve elini tutarak veya kolunuzu onun etrafına dolayarak kendinizi her zaman fiziksel olarak yakın tutun.

2. Ona dokunun
Bir insanı ne kadar sevdiğinizi göstermenin garip bir yolu gibi görünebilir, ancak temelde bunu yapmanın en ilkel yolu budur.

El ele tutuşmanın yanı sıra ona sürekli sarılarak veya yüzüne, omuzlarına, kollarına ve sırtına dokunarak da sevildiğini hissettirebilirsiniz .

Güven verici ve onunla yakın olmaktan korkmadığınızı gösteriyor.

3. iletişim
Hareketlerinizle kendinizi ifade etmekte zorlanıyorsanız, kelimeler kullanarak da kendinizi ifade edebilirsiniz.

Şiirsel konuşmalara veya rom-com satırlarına gerek yok. Kız arkadaşına onu neden sevdiğini söyle. Özellikle gerginseniz bir liste ile hazırlanın.

4. Onu şımart
Bazen, sadece birine umursadığını göstermek için ötesine geçmen gerekir. Sizden banka hesabınızı boşaltmanızı istemiyoruz. Eşinizin alıştığından biraz daha fazla çaba gerektiren bir şey yapın.

Büyük bir randevu için para biriktirebilir, hatta onun uzun zamandır beklediği bir hediyeyi saklayabilir ya da ucuz ama abartılı bir piknik yapabilirsiniz.

Sadece faturalar, tasarruflar ve yemek masrafları gibi daha önemli masrafları unutmadığınızdan emin olun.

5. Yaptığı küçük şeylere dikkat edin
Kız arkadaşınızın arada sırada yaptığı küçük şeyleri kabul edin. Belki burnu sevimli bir şekilde seğiriyor ya da iyi olup olmadığınızı kontrol etmek için sürekli kontrol ediyor.

Onunla ilgili bu şeyleri sevdiğini söyle. Bu şekilde, sevdiğinizi bilecek ve küçük şeyleri de fark edecektir.

6. Teşekkür et
Bir kıza onu sevdiğinizi göstermenin bir başka harika yolu da ona minnettarlığınızı göstermektir. Aşk, sadece partnerinize kalbinizin nasıl hissettiğini söylemek değildir. Aynı zamanda onun için orada olmak ve hayatınızdaki varlığını takdir etmekle de ilgilidir.

Sevgisine minnettar olun ve ona “Teşekkür ederim” diyerek gösterin. Bunu duymak, “Seni seviyorum” kadar iyi hissettiriyor.

7. Onu kurtar
Kendini kötü hissettiğinde veya bir sorunu olduğunda, ona yardım etmek için elinden gelenin en iyisini yaparak umursadığını kanıtla. Arabasının benzininin bitmesi ya da tökezlediğinde çizilmesi gibi basit bir ihtiyaç olsa bile, ona iyi bakın ve onu kurtarın.

8. Kendisi için yapabileceği bir şey yapın
Kız arkadaşınız muhtemelen Wonder Woman’a parası için şans verebilecek harika bir insandır, ancak küçük bir şey yapmak için zaman ayırmanız – kendi başına yapabileceği bir şey – onu sevdiğinizi ve takdir ettiğinizi gösterir.

Bir kıza onu sevdiğinizi ve ona değer verdiğinizi göstermek istiyorsanız, bu büyük bir jest olmak zorunda değildir. Sadece ihtiyacı olan her şeyde ona yardım etmeye istekli olduğunu gösteren bir şey olmalı.

9. Onu koruyun
Kadınların korunmaya ihtiyacı yok ama bir ilişkide birbirinizi korumalısınız. Biri onu incitmeye çalıştığında onun yanında yer alarak üzerinize düşeni yapın.

İster fiziksel ister duygusal olsun, onu savunmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Onun için savaşmana ihtiyacı olmadığını hissediyorsa, ona arkanda olduğunu bilmesini sağla ve senin her zaman onun yanında olacağını bilsin.

10. Onun dünyasında yaşa
Kendinizi onun hayatına ve çıkarlarına kapatmayın. O yokken bile arkadaşları ve ailesiyle vakit geçirin.

Kızınızın sevildiğini hissetmesini istiyorsanız, bazen işini izleyin ya da en sevdiği hobisini yaparak bir gün geçirin. Hayatınızı paylaşmak, ne kadar önemsediğinizi gösterdiğinden, bir ilişkide kalıcı mutluluğun anahtarlarından biridir.

11. Ona dünyanı göster
Aynı şeyi sizin için yapmaktan memnuniyet duyduğundan emin olun. Onu arkadaşlarınıza ve ailenize tanıtın. Ona tüm ilgi alanlarınızı ve hobilerinizi anlatın.

Hayatının bir parçası olmasını ne kadar istediğini gördüğünde, kendini senin dünyana da sokmaya istekli olacaktır.

12. Onu inanarak sevdiğinizi söyleyin
İnsanlar çok fazla “Seni seviyorum” kelimesini etrafa saçarlar, ancak çoğu zaman çok içten hissettirmez. Ona onu ne kadar sevdiğini söylediğinde, bunu tüm kalbinle ifade etmelisin çünkü doğru olup olmadığını anlayacaktır.

Ona karşı ezici bir sevgi hissediyorsanız, bunu tereddüt etmeden veya tereddüt etmeden söyleyin.

13. Çılgın veya aşırı akrobasi hareketleri yapın
Dünyadaki en büyük kurgusal aşk eylemlerinden birinin iki ölü kahramanla sona erdiğine inanmak zor *size Shakespeare bakıyoruz* ama bu aslında eskiden oluyordu.

Erkekler bir kadının kalbini kazanmak için düellolara girerdi. Bazıları sadece adını duydukları bir kadınla flört etmek için uzun mesafeler kat etti . Hatta bazıları, tek gerçek aşklarıyla birlikte olmak için adam kaçırmaya – yani “kaçmaya” bile başvurdu.

Aşk arayışı hiçbir zaman Tinder kullanmak kadar kolay olmamıştı. Bunu yapmak çok daha zordu, ama hedefinize ulaştıktan sonra kanıtlamak çok daha kolaydı.

Bugün, havaalanlarında koşan, büyük kalabalıkların önünde şarkı söyleyen ya da onlar için dans etmesi için büyük kalabalıklar kiralayan insanların şarkı ve dansını hâlâ görüyoruz. Sonuçta, dublör ne kadar büyükse, getirisi de genellikle o kadar büyük olur.

14. İlişkinizde uzun vadeli sıkı çalışın
Köklü kültürlerdeki gelenekler, erkeklerin yıllarca hayallerindeki kıza kur yapmalarını gerektiriyordu. Çoğu insanın alışık olduğu, üç randevuya çıkmak veya bir kıvılcım hissedene kadar beklemek gibi bir süreç değildi .

O zamanlar aşık olmuş olsanız bile beklemek zorundaydınız. Bu günlerde bekleme süresi biraz daha kısa, ancak fikir hala orada: ilişki konusunda ciddi olduğunuzu kanıtlamak ve güvenilir olabileceğinizi kanıtlamak için daha fazla zamana ihtiyacınız var.

15. Küçük aşk notlarını yazın
Dijital çağda yaşıyoruz ve bu nedenle eski moda güzel şeylerden bazıları uçup gitti. Öyleyse, onu ne kadar sevdiğini ona mesaj atmak yerine neden elle yapmıyorsun?

Küçük post-it notları alın ve üzerlerine küçük aşk sözleri yazın. Onları arabasında, banyosunda veya öğle yemeği çantasında bulması için bırakın. Her bulduğunda şaşıracak ve ayrıca çok sevildiğini hissedecek.

Sevildiğini hissettirin ve en şanslı kız gibi hissedecektir

Neyse ki senin için, bunlar kızını ne kadar sevdiğini göstermenin tek yolu değil. Sevginizi göstermek için yukarıda bahsedilen yöntemleri seçseniz de seçmeseniz de, yine de gerçekten önemli olan şeye bağlı kalmalısınız: gerçekten nasıl hissettiğiniz konusunda açık ve dürüst olmak.

Bir kez alıştıktan sonra, kız arkadaşınıza onu ne kadar sevdiğinizi göstermek oldukça kolaydır. İlk başta göz korkutucu görünse de, biraz zaman ve pratikle, kız arkadaşınıza sizin için ne kadar önemli olduğunu göstermede *ve söylemede* bir profesyonel olacaksınız. Aşık olduğunu kalbinde hissettiğinde kendini tutmanın bir anlamı olmadığını unutma.

 

Öykü Editör 600
8 Yorumlar
Pinokyo

samimi olun onu da sizi tanımasına izin verin, ciddi asık yüzlü durmayıni kızlar kendini güldüren erkeklerden hoşlanır.ona değerli olduğunu hisettirin.inandırıcı olun.her fırsatta onun sizin için ne kadar öenmli olduğunu hatırlatacak şeyler yapın.... elde ettikten sonra başkasına aynı oyunları yapın, dur durak bilmeyin.allah boş duranı sevmez.

Tarık

yalan soylememek....oldugu gibi davranmak bo$ hayaller dunyasinda ya$amamak hayal kursa bile bunu gercek hayatina aktarabilcek nitelikte olmak

Askariyorum

kiz elde edilmek istemezse hicbi yolu yoktur. kiz istiyosa zaten hicbi yola gerek yoktur.

Ahbuben

onu dinleyin, anlamasanız da anlar gibi yapın. her zaman kendinizi hatırlatın, beyninde size şartlanmasını sağlayın. mesaj yollayın, mail atın, gecenin bi körü telefon edip salak saçma - yarın günlerden cumartesi mi?- sorular sorun.

agirabi

- abi, sen deneyimlisindir, bi kızı elde etme yolları nedir? - kim uğraşcak bi tanesiyle? bi bakışım yetmezse bırakırım ben onu. - vaayt be karizmasın abi. - öyleyimdir.

Metin

fazla israr yapmayin, hayirin evet anlamina gelebilecegini du$unmeyin, oldugunuz gibi davranin, onu degi$tirmeye cali$mayin, surekli ele$tirmeyin, kurallar koymayin, dinleyin ve cok zor ama yapabilirseniz anlamaya cali$in

Sevmekneydi

ilk once kendinize guvenin, sonra ne olursa olsun esprili olun. sakin acele etmeyin (bilin ki allah acele is yapanlari sevmez, hatun suresi 22:4) asiriya kacmadan ilgi gosterin. esprili olacagim diye luzumsuz ve cok konusmayin. birakin onlar konussun, size kendilerini anlatsinlar, dinlemeyi ogrenin (bilin ki allah bos is yapanlari sevmez, amel suresi 12:8) gizemli ve ilginc bir hava yaratin kendiniz hakkinda. size olan alakalari artsin, sizi ogrenmek istesinler -kendinizi pazarlamayi bilin yani (unutmayin ki allah iyi is yapanlari sever, amel suresi 12:6) eger size alakalari azaliyorsa, ortaya hemen dummy rolu oynayacak ikinci bir kizi sokun, ona biraz alaka gosterin ama cok degil, duzeyini bilin. gercekten ilgi duydugunuz hatunun rekabet duygusunu kamcilayin. bilin ki pazarda talebiniz varsa degeriniz yuksektir. (ey inananlar, bilin ki yuce rab ekonomiyle ugrasanlari sever, sermaye suresi 26:3)

Poyraz

aptalsa yalan söyleyin, akıllıysa dürüst olun.

Cevap bırakın