sohbet
radyo dinle~~KelebekFM~~
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

Bir insani Guvenilir yapan Bes ustun ozellik | Kelebek Radyo Sohbet

Bir insani Guvenilir yapan Bes ustun ozellik | Kelebek Radyo Sohbet

Bir insani Guvenilir yapan Bes ustun ozellik | Kelebek Radyo Sohbet

Güven ve güvenilirlik, her güçlü ilişkinin ayrılmaz bir parçasıdır. Nasıl güvenilir olabileceğinizi merak ediyorsanız, bu 5 özelliği hatırlayın.

Hepimiz hayatımızda gerçekten güvenilmez ve dürüst olmayan insanlar yaşamışızdır.

Eski bir arkadaş, eski bir arkadaş veya birlikte çalıştığınız biri olabilir.

Yaşlandıkça *ve daha akıllıca* çoğumuz bu insanları hayatımızdan çıkarmakta daha iyi oluyoruz.

Sonuç, dikkatimizi bize mutluluk getiren ve olumsuzlukları geride bırakan daha sağlıklı ilişkilere odaklama yeteneğidir.

Yine de, mümkün olduğu kadar fazla ayıklama yapabilirsiniz, ancak yine de pozitifliğinizi ve büyümenizi rahatsız eden güvenilmez bir kişiyle, kendinizle baş başa kalabilirsiniz.

Kabul etmek isteseniz de istemeseniz de, belki de inanmak istediğiniz kadar güvenilir değilsiniz ve herhangi bir ilişkide – bir sevgili, aile üyesi, arkadaş, patron veya iş arkadaşıyla – güvenilir olmak güvenilir olabilir. sahip çıkılması gereken en önemli değerlerdendir.

Nasıl daha güvenilir bir insan olunur

Güvenilir bir insan olmak bir gecede olabilecek bir şey olmasa da, daha güvenilir nitelikler geliştirmek için farklı şekilde yapmaya başlayabileceğiniz birkaç şey vardır. Ve zamanla kendinizi gerçekten çok daha güvenilir, ilkeli ve güvenilir biri olarak göreceksiniz.

1 Güvenilir olun

Yapacağını söylediğin şeyi yap. Kulağa çok basit geliyor, ancak bazı insanlar hala sözlerini takip edemiyor gibi görünüyor.

Benimle sürekli planlar yapan ve birkaç gün sonra onları bozan ya da hiç takip etmeyen bir arkadaşım var. Bana pek çok kız günü, İtalyan restoranlarında geceler ve yapmayı asla başaramadığımız sahil gezileri sözü verildi.

Tarihin gerçekten gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini sürekli olarak ikinci kez tahmin etmek zorunda kalmayı can sıkıcı buluyorum. Yine de basit olmalı – gitmeyi planladık, o yüzden gideceğiz. Ama çoğu zaman onunla böyle olmaz.

Artık onun tüm planlarını bir parça tuzla almam gerektiğini biliyorum ve bunun yerine gerçekten olacak gibi görünüyorsa son dakika planlarını gerçekleştiriyorum.

Ama bu ne kadar sinir bozucu? İlk başta yapacağını söylediği şeyi yapsaydı çok daha kolay olurdu. Güvenilir olmak için söylediklerinizi yapmanız ve güvenilir olmanız gerekir.

2 Dürüst ol

Doğruyu söylemek ve açık sözlü olmak bazen yapmak zordur. Ancak daha güvenilir bir insan olmak istiyorsanız bunlar çok önemlidir. Bilgi saklayan veya gerçekten nasıl hissettiğini söylemeyen bir kişi, insanların onlara güvenmesini zorlaştırır.

Eski bir erkek arkadaşım bana asla nasıl hissettiğini söylemez ya da ihtiyaçlarını bana iletmezdi. Dürüst olacağına ve kafasında ve kalbinde neler olup bittiğini bana bildireceğine asla güvenemeyeceğim son derece zordu.

Bana karşı dürüst olmayı reddetmesi, bir şekilde bana ihanet ediyormuş gibi hissetmeme neden oldu. Sahtekarlığı çok inciticiydi ve onu güvenilir bulmadım. Niyetini ikinci kez tahmin ettim ve bu nedenle ilişkimizi karmaşıklaştırdı.

Bazen gerçekler can yakar ama insanlarla dürüstçe iletişim kurarsan daha güvenilir biri olarak görülürsün çünkü bir kişi önemli bir şeyi saklamadığından emin olabilir.

3 Ne kadar küçük olursa olsun sözünü tut

Birine bir şey vaat ettiğinizde, sözü ne kadar küçük algılarsanız görün, buna saygı göstermelisiniz. Bir arkadaşınızın futbol maçını izleyeceğinize söz verdiyseniz, yapın. İki saatlik muhtemelen en sıkıcı oyun anlamına gelse bile, bir bira sipariş edin, biraz fındık yiyin ve en iyisini yapın. O kişi için sizin anladığınızdan daha önemli olabilir.

Ayrıca, çoğu insan hayatlarında pek çok zorlu şeyle uğraşır ve çoğu zaman, paylaşımda kendilerini güvende hissedecek kadar düzgün ilişkilere sahip değildir. Biri size bir şey söylerse, *sağlıkları için gerçekten kötü olmadıkça veya yaşamı tehdit etmedikçe* onu ifşa etmeyin.

Verdiğiniz sözü tutun ve sizinle paylaştıkları bilgilerin üzerine oturun. Sizden özellikle yapmamanızı istedikleri bilgileri yaymaya başlamazsanız, size son derece saygı duyacaklar.

Çoğu zaman, insanlar kendilerini bağlı hissetmek için diğer insanlara bir şeyler emanet etmeye ihtiyaç duyarlar. Daha güvenilir olmak için, bir sırrı güvende tutabilen güvenilir ve dürüst kişi olun.

4 Dürüstlük sahibi olun

Güvenilir insanlar güçlü ahlaki ilkelere sahiptir ve onların yanında yer alır. Hangi değerlere önem verdiğiniz konusunda sürekli tereddüt ediyorsanız ve bu nedenle her yerde zıplarsanız, bu sahtekârlık ve güvenilmezliğe dönüşür.

Örneğin sadakat, bir insanda son derece önemli bulduğunuz temel bir ahlaksa, o zaman kendi davranışlarınızda da sadık olmalısınız. Temel olarak, vaaz ettiğiniz şeyi uygulamalısınız.

5 Dedikodu yapmayı bırak

Bu öneri oldukça basittir, daha güvenilir bir insan olmak istiyorsanız, insanların arkasından kötü konuşmayı bırakın.

Artık lisede değiliz, birisiyle bir endişeniz veya sorununuz varsa, onlarla yüz yüze konuşacak kadar olgun olun. Onlarla doğrudan konuşmak istemeyecek kadar önemsiz görünüyorsa, muhtemelen ilk etapta bunun hakkında konuşmamalısınız.

Dedikodu sadece insanlar hakkında kötü konuşmak değildir. Genelde gereksiz bilgiler hakkında sohbet edilir. Bir iş arkadaşının kaç tane diyet denediği ve başarısız olduğu önemli değil. Öğle yemeğinde bu bir konuşma konusu olmamalı. Doğrusu, iş arkadaşınızın yeme alışkanlıkları sizi ilgilendirmez.

Bunun yerine, akıllı veya dünyamızda fark yaratabilecek bir şeyi tartışmayı deneyin. Dedikodu yapmak yerine, hükümetin neden yenilenebilir enerjiye yatırım yapması veya askeri gündemlerine daha az ve sosyal programlara daha fazla harcama yapması gerektiği hakkında neden bir tartışma yapmıyorsunuz?

Başka nasıl daha güvenilir bir insan olunur

Bunlar daha güvenilir bir insan olmak için odaklanabileceğiniz birkaç önemli şey olsa da, yapabileceğiniz başka küçük şeyler de var.

Örneğin, iyi insanlarla daha çok vakit geçirirseniz, dedikodu gibi güvenilmeyen şeylere daha az meyilli olursunuz ve sözünden dönersiniz çünkü buna müsamaha göstermeyecek insanlarla çevrili olursunuz.

Aynı zamanda güvenilir ve dürüst olan pozitif insanlarla takılırsanız, bu davranışları yansıtmanız daha olasıdır.

Ayrıca biraz ev ödevi yapın ve insanların sizin hakkınızda tam olarak ne düşündüğünü öğrenin. Hayatınızdaki insanlara, sizi ne kadar güvenilir olarak algıladıklarını samimiyetle sorabilirsiniz. Dikkatli olun, vahşice dürüst cevaplar alabilirsiniz. Ancak, sert bir geri bildirim alsanız bile, bunu alın ve onunla devam edin.

Yapabileceğimiz en iyi şey, hatalarımızdan ders almak ve birey olarak kendimizi geliştirmeye çalışmaktır. Güvenilir bir insan olmak zordur, ancak genellikle diğer insanların etrafında olmak istediği ve olmak istediği türden bir karakterdir.

Güvenilir biri olmak biraz zaman alabilir, ancak bilinçli bir çaba sarf ettiğinizde ve bir insanı güvenilir yapan bu 5 özelliği aklınızda tuttuğunuzda, kısa sürede tanıdığınız herkes tarafından beğenilen, saygı duyulan ve güvenilen biri olacaksınız. .

Öykü Editör 450
6 Yorumlar
Poyraz

bence bir insanı tamamen tanımak için o kişiyle yollarınızın ayrılması gerekir. ardınızdan neler dediği ve demediğinden o kişinin güvenilirliği anlaşılabilir.

Magician

farkında veya farkında olmadan verdiğiniz sırları size karşı koz olarak kullanmıyorsa, ağzı sıkı, nerde ne söyleyeceğini bilen bir insansa güvenilirdir. delikanlıdır, adamdır. en sevdiğim insan tipidir. candır.

Deniz

buyuk meziyettir. isyerinde cok ciddi paralar sana teslim etseler bir kurusuna el surmemektir. askta omurluk yola ciktiginda kafani cevirip kimseye bakmamak, vefali olmaktir. dostlukta iki elin kanda olsa yetismek,kimseyi cikarin icin arkasindan vurmamaktir. ailene vefali bir evlat olmaktir. cagimizda nesli tukenmektedir guvenilir insanlarin.... bulursaniz dort elle sarilin.

Erdem

bu kişi benim ve zaman zaman bunalıyorum gereksiz sorumluluk üstleniyorsun fazla dert dinliyorsun üstüne vazife olmayan işleri kitlemeye çalışıyorlar tabi iyi yanları da saymakla bitmez dengeyi sağlamak lazım yoksa iş ve özel hayat çok yorucu oluyor

badem

herkes çıkarları bitene kadar güvenilir

Karabiber

enayi gibi görülmek ile vur kafasını al ekmeğini olmaktır. o yüzden çok kasmayın böyle pozitif değer yargıları ile kafanızı. değer verdiğiniz bir avuç insan dışında kimse için ''güvenilir'' olmayın! anasının gözü olun.

Cevap bırakın