sohbet
radyo dinle~~KelebekFM~~
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

E-Devlet Sosyal Yardım Sorgulama nasıl yapılır? Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı başladı

E-Devlet Sosyal Yardım Sorgulama nasıl yapılır? Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı başladı

Tam kapanma sürecinde birçok kişiye Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından pandemi yardımı yapılıyor. Binlerce vatandaşımız e-Devlet üzerinden pandemi sosyal yardım başvurusu yapıyor. Daha önce başvuru yapan vatandaşlarımız da E-Devlet Sosyal Yardım Sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyor.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahibi hanelere destek olmak için Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı adı altında yeni bir yardım programı başlatıldı. ülkemizde yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlara 1100 TL pandemi ödemesi yapılıyor.

E-DEVLET SOSYAL YARDIM SORGULAMA EKRANI

Tam Kapanma Süresinde Sosyal Yardım ödemesine hak kazanan kişiler, 05 mayıs 2021 tarihinde, e-Devlet kapısı üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Sosyal Yardım Bilgileri Sorgula ekranında hizmetinden hak sahipliği durumlarını görüntüleyebilecek.

DAHA ÖNCE  BAŞVURUDA BULUNANLAR İÇİN DİKKAT EDİN!

Tam Kapanma süresinde Sosyal Yardım Programı ile herhangi bir başvuruya gerek kalmaksızın hane reisine 1.100 TL miktarında Tam Kapanma Sosyal Yardım ödemesi hazırlandı.

Önceden Pandemi Sosyal Destek Programı uygulamasında e-Devlet Kapısı üzerinden alınan müracaatlarda banka hesap nosu bulunan kişilerin banka hesaplarına, başvurularında banka hesap nosu olmayanların ise PTT kartlarına Tam Kapanma Sosyal destek ödemeleri 05 mayıs2021 tarihinde yatırılacak. Hem banka hesap numarası olmayan, hem de PTT kart bulunmayan kişilerin de program ödemeleri PTT ve Vefa Sosyal Destek ekiplerince Ramazan Bayramına kadar hanelerine teslim edilecek.

 

Esmer_Dj 225
Cevap bırakın